Portale medyczne pomocne pacjentom

 

Każdy z nas miał kiedyś jakiś wypadek: upadek ze schodów, wybicie palców podczas gry zespołowej, poślizgnięcie się na lodzie w drodze z zakupów, etc. Dobrze, jeśli powstały na skutek wypadku problem jak np. złamanie, zwichnięcie, skręcenie, stłuczenie, jest szybko rozpoznany i dobrze wyleczony. Gorzej, jeżeli po okresie leczenia zaczynamy odczuwać negatywne objawy powstałego wcześniej problemu. Z pojawiającymi się objawami najlepiej udać się do specjalisty, tylko jakiego?

 

Czeka nas długa kolejka do lekarza? Niekoniecznie, odpowiednią osobą, która może pomóc w naszych dolegliwościach powstałych po wypadku jest dobry fizjoterapeuta. Szczegółowy wywiad i dokumentacja zgromadzona po wcześniejszym wypadku pomoże określić specjaliście, co dzieje się z naszą wcześniej nadwyrężona lub uszkodzoną częścią ciała. Trzeba podkreślić, że nie można bagatelizować żadnych objawów bólowych ani utraty sprawności, występujących po zakończonym leczeniu. Może się okazać, że konieczna jest rehabilitacja, masaże lub konkretna metoda fizjoterapeutyczna. Tylko bezpośrednia konsultacja z fizjoterapeutą pozwoli wskazać gdzie tkwi problem oraz jak można go zażegnać.

 

Nieinwazyjne metody leczenia w fizjoterapii zachęcają opierające się na leczeniu ruchem, oddziaływaniu dotykiem, polem magnetycznym ultradźwiękami, wodą, czy nawet zimnem na miejsca bólowe lub dotknięte chorobą, zachęcają do poszukiwania specjalistów korzystających z tych metod leczenia w swojej pracy z pacjentami. Najlepsi w swoim fachu fizjoterapeuci operują kilkoma metodami leczenia. Można znaleźć specjalistów, którzy zajmują się też wąską dziedziną fizjoterapii jak np. fizjoterapia neurologiczna lub pediatryczna, specjalizująca się w terapii dzieci. Tych specjalistów można odnaleźć w dedykowanej bazie dla osób poszukujących fizjoterapeutów i rehabilitantów: gabinet-fizjoterapeuty.pl. Także specjaliści znajdą tam miejsce dla siebie, umieszczając informacje o swojej działalności, zakresie świadczonych usług względem pacjentów, metodach leczenia, a także podstawowych informacjach dotyczących cennika wizyt, adresu gabinetu lub placówki i numeru telefonu.

 

Dostępność informacji o fizjoterapeutach i możliwość kontaktu z nimi jest podstawą działań komunikacyjnych pomiędzy specjalistami, a nami – pacjentami poszukującymi pomocy. Dobry specjalista, to ten, którego z pełną odpowiedzialnością można polecić innym, także za pomocą w sieci. Zadowolony z udzielonej pomocy pacjent na pewno, z chęcią pozytywnie zaopiniuje specjalistę, który przywrócił mu pełnię sprawności.

Comments are disabled