Czy porady lekarskie online zastępują wizytę w gabinecie?

Badania statystyczne wskazują, że około 60 proc. konsultacji lekarskich wcale nie musi odbywać się osobiście. By uzyskać poradę wystarczy bowiem rozmowa telefoniczna, czat albo wideorozmowa. Kiedy jednak osobiste spotkanie jest niezbędne?

 

Sytuacje nagłe

 

W przypadkach nagłego zagrożenia życia, porada lekarska online nie powinna zastępować bezpośredniego i szybkiego kontaktu specjalistą. W takich sytuacjach liczy się przede wszystkim jak najszybszy czas reakcji, dlatego niezbędna będzie wizyta w szpitalu lub wezwanie pogotowia ratunkowego.

 

Przeprowadzenie niezbędnych badań

 

Okresowe badania diagnostyczne są niezbędne, aby kontrolować swój stan zdrowia. Aby je wykonać należy udać się do odpowiedniego punktu, choć same wyniki może przeanalizować lekarz oferujący porady lekarskie online poprzez platformę haloDoctor.pl. Dotyczy to np. morfologii krwi, której wyniki mogą być przesłane specjaliście w formie elektronicznej.

 

Diagnostyka

 

Zazwyczaj by móc zdiagnozować różnego rodzaju choroby i przypadłości, niezbędne jest naoczne zbadanie pacjenta przez lekarza. Dokładne przeprowadzenie takiego badania jest niemożliwe poprzez kontakt zdalny, dlatego też w takiej sytuacji należy osobiście skorzystać z pomocy lekarskiej. Wówczas porada lekarska online może być wstępem do diagnostyki i w jej trakcie specjalista najczęściej wskaże, jakie badania należy wykonać, aby uzyskać wyniki. Porada lekarska online często wystarcza, by pacjent mógł wrócić do zdrowia lub utrzymać jego jak najlepszy stan. Jak widać zdarzają się jednak sytuacje, gdy niezbędny jest osobisty kontakt z lekarzem.

  

Skonsultuj się z lekarzem online w haloDoctor.pl. Wybieraj z ponad 400 lekarzy i ponad 40 specjalizacji medycyny: alergolog, pediatra, dermatolog, kardiolog, internista, laryngolog, chirurg, anestezjolog, flebolog, ginekolog, androlog, neotatolog i wielu innych.

Comments are disabled